Producenci
Krótkie sentencje do wygrawerowania. Pomysły na grawer
Krótkie sentencje do wygrawerowania. Pomysły na grawer

Grawerowanie jest wykorzystywane najczęściej do znakowania długopisów metalowych. To rozwiązanie jest bardzo precyzyjne, trwałe, a efekt niezwykle elegancki. Długopisy z grawerem to niecodzienna pamiątka, która ma jednocześnie praktyczne zastosowanie.

.

Jaki grawer umieścić na długopisie?

Umieszczenie spersonalizowanego napisu na długopisie będzie świetnym prezentem i piękną pamiątką. Tego typu upominki są też funkcjonalne, dlatego tak chętnie się po nie sięga. Długopis z nadrukiem jest odpowiedni na wiele okazji: zakończenie szkoły, wesele, urodziny czy rocznicę ślubu. Jak wybrać odpowiedni napis? Grawer dla chłopaka lub dziewczyny może zawierać ważną datę: poznania się, rocznicy związku, pierwszą wspólną wycieczkę. Na długopisie może znaleźć się też napis, w którym są wyrażone uczucia do partnera. Grawer miłosny może być generalny, np. “kocham cię” lub bardziej osobisty. Długopis z oryginalnym napisem dla ukochanej osoby może zawierać np. cytat z ulubionej romantycznej piosenki czy filmu. Grawer na wesele powinien zawierać krótkie, ale serdeczne życzenia dla młodej pary, imiona pani i pana młodego czy datę ślubu. Z kolei grawer na 20, 30 lub 40 urodziny może być nieco zabawny, jeśli to ma być prezent dla bliskiego znajomego. Jeśli zaś długopis z grawerem ma być urodzinowym prezentem dla znajomego z pracy, lepiej jest umieścić tradycyjne życzenia. Grawer na zakończenie szkoły lub studiów może brzmieć np. “gratulacje!”, “powodzenia!”.

Wybór odpowiedniego napisu na długopis może być trudnym zadaniem. Co zrobić w sytuacji, gdy nie ma się inspiracji, a trzeba już zamówić napis? Warto poświęcić chwilę czasu i zastanowić się, co lubi osoba, którą chce się obdarować, jakie są jej ulubione piosenki i filmy. Warto też pomyśleć, czy napis powinien mieć poważniejszy charakter czy może być utrzymany w bardziej żartobliwym tonie.

Pomysłów na ciekawy grawer można szukać w Internecie. Na wielu portalach znajdują się niecodzienne, oryginalne propozycje krótkich napisów, które można umieścić jako grawer na długopisie. Inspirację można też znaleźć czytając cytaty znanych osób - pisarzy, muzyków czy naukowców. Niektóre z nich świetnie sprawdzą się jako napis wygrawerowany na długopisie.

Jeśli ktoś chce wygrawerować mniej osobisty napis, może skorzystać z gotowych wzorów, które często posiadają w swoim katalogu firmy zajmujące się grawerowaniem długopisów i innych przedmiotów.

.

Na czym polega grawerowanie?

Obecnie najczęściej do znakowania długopisów i innych przedmiotów wykorzystuje się precyzyjny grawer laserowy. Wzory do graweru są wcześniej tworzone w jednym z profesjonalnych programów graficznych i następnie wysyłany do urządzenia. W czasie grawerowania materiał jest bardzo silnie nagrzewany przez wiązkę laserową. W efekcie kolor na materiale się zmienia lub zostaje on wypalony. Efekty grawerowania są bardzo odporne na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl