Producenci
Które pióro lepsze - Waterman czy Parker?
Które pióro lepsze - Waterman czy Parker?

Pióro wieczne to niezwykle prestiżowe i trwałe narzędzie piśmiennicze. Mało kto wie, że jego historia sięga nawet starożytnego Egiptu, bowiem w 1922 roku Howard Carter odnalazł przedmiot przypominający pióro w grobowcu Tutanchamona. Później popularność zyskały pióra gęsie, które były powszechnie wykorzystywane aż do XVIII wieku. Dopiero w XIX wieku powstały pierwsze prototypy pióra metalowego, co zapoczątkowało dynamiczny rozwój technologii wykorzystywanych w produkcji tego narzędzia piśmienniczego. Już od tego momentu w branży liczyły się głównie dwa nazwiska znane do dzisiaj - Lewis Waterman i George Stafford Parker. Ich firmy wciąż żywo ze sobą konkurują.

.

W dzisiejszym artykule postaramy się pomóc w wyborze idealnego pióra i odpowiedzieć na pytanie, która marka wygrywa pod kątem jakości, ceny oraz atrakcyjności.

.

Opinie o produktach firmy Waterman

Jako, że historia piór Watermana jest o 5 lat dłuższa, pozwolimy sobie na przedstawienie zalet tego producenta w pierwszej kolejności. Narzędzia piśmiennicze przedsiębiorstwa z Nowego Jorku cechują się niesamowitą i wyrazistą linią. Wykorzystanie najwyższej klasy materiałów takich jak platyna, złoto, pallad, czy drewno egzotyczne, czyni je marką premium. Niesamowita precyzja wykonania to z kolei pewność, że pióro wieczne firmy Waterman będzie służyć przez długie lata. Producent oferuje szeroki wybór asortymentu dostosowany do różnorodnych potrzeb oraz budżetu. Warto pamiętać, że niezależnie od ceny narzędzia piśmienniczego, będzie ono świadczyło o naszym dobrym poczuciu gustu, prestiżu, oraz stanie się wyrazem profesjonalizmu w życiu zawodowym. Każdy produkt firmy Waterman charakteryzuje się niesamowitymi właściwościami piśmienniczymi.

.

Opinie o produktach firmy Parker

Warto pamiętać, że wybór i zakup akcesoriów piśmienniczych powinien być zawsze dobrze przemyślany. Parker stawiany jest na równi z marką Waterman i od lat tworzą świętną parę konkurentów. Większość piór produkowanych przez amerykańską markę wyposażona jest w charakterystyczny klips skuwki w kształcie strzały, Parker oferuje wiele różnorodnych modeli, dzięki czemu każdy pasjonat narzędzi piśmienniczych znajdzie idealny produkt dostosowany do własnych potrzeb i oczekiwań. Szeroki asortyment narzędzi piśmienniczych, umożliwia wybór pióra zaprojektowanego w klasycznym, nowoczesnym, oraz ekstrawaganckim stylu. Dokładnie jak w przypadku opisywanego wcześniej producenta Waterman, akcesoria piśmiennicze Parker cechują się najwyższą jakością oraz precyzją wykonania, a także trwałością.

.

Indywidualny grawer

Poszukując gadżetu reklamowego, który zwróci uwagę naszych klientów lub decydując się na upominek dla kontrahenta w postaci pióra wiecznego, warto pamiętać o możliwości indywidualnego grawerowania. Oferujemy najwyższą jakość wykonania oraz atrakcyjne stawki. Decydując się na taki prezent, możemy mieć pewność, że klient lub kontrahent będzie o nas pamiętał - precyzja, technika doświadczenie w grawerowaniu sprawiają bowiem, że takie pióra nie tracą swoich walorów wizualnych przez niezwykle długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl